Przetwórnie ryb

Firma ForFish od lat zajmuje się projektowaniem i budową przetwórni ryb. Każdy z kilkunastu projektów został zatwierdzony przez właściwych Powiatowych Lekarzy Weterynarii w Polsce a przy inwestycjach poza granicami przez miejscowy nadzór weterynaryjny. Ideą która przyświeca w opracowywaniu projektów jest bezpieczeństwo żywnościowe i funkcjonalność obiektu.

Przetwórnia jako fragment dużego obiektu hodowlano przetwórczego

W przeszłości projektowaliśmy przetwórnie rybne od najmniejszych na 26t przerobu rocznego po duże obiekty o zdolności przetwórczej 2000 t rocznie.

Małe przetwórnie to w większości obiekty karpiowe lub pstrągowe w gospodarstwach rybackich oferujące przetworzoną produkcję z własnych hodowli.  Wielkościowo to obiekty o powierzchni ok 250 – 500 m2. Oferują głównie świeżą rybę przetworzoną (patroszona,  płat,  filet, tusza) w lodzie, MAP lub vacuum. Te większe posiadają wyposażenie umożliwiające produkcję także ryby wędzonej i  ryby mrożonej.

Przetwórnie o powierzchniach rzędu 1000 – np. 8000 m2 maja możliwość produkcji właściwie każdego rodzaju produktu gotowego. Na ich wyposażeniu znajdują się wysokowydajne linie przetwórcze dedykowane do określonych gatunków ryb i rodzaju przerobu.

Firma posiada bogate doświadczenie w każdym zakresie przetwórstwa, w związku z czym wśród proponowanych usług zawierają się również kwestie wyszkolenia załogi, wyposażenia przetwórni lub konsultacje dotyczące rynków zbytu.

Jesteśmy w stanie zaproponować taki rodzaj i wielkość mechanizacji czy zautomatyzowania niektórych operacji procesu technologicznego, który spełni wszystkie wymagania i oczekiwania inwestora.

 

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Wyczerpująco odpowiemy na Twoje pytania!

TOP